Cmim i reduktuar! Molloy Shiko më të madhe

Molloy

Samuel Beckett BTI0043

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është romani i kërkimit të vetes, romani i identitetit. Ndonëse pa një histori të mirëfilltë, ai shfaqet si një mënyrë hulumtimi brenda vetvetes, një mënyrë udhëtimi të brendshëm për të marrë vesh kush dhe për çfarë jemi.

Më shumë detaje

895 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995684716

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Molloy, i pari i tre kryeveprave që përbëjnë trilogjinë e famshme të Samuel Beckett-it, u shfaq si fillim në frëngjisht në vitin 1951, e ndjekur, shtatë muaj më vonë, nga Malone vdes (Malone meurt) dhe dy vjet të tjerë më pas, nga The Unnamable (E paemërtueshmja). Pak vepra të letërsisë bashkëkohore janë vlerësuar në mënyrë kaq universale, si thelbësore për kohën e tyre dhe kuptimin e përvojës sonë njerëzore.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995684716
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiUrim Nerguti