I ri Shtëpia e maces me top Shiko më të madhe

Shtepia e maces me top

Honore de Balzak BZ0062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo histori e shkruar në vitin 1829 do të vendoset më vonë nga Balzaku në hapjen e sagës "Komedia njerëzore". Ajo përmban komplotin e asaj që do të jetë komponenti i novelave dhe ne tashmë kalojmë tek heronjtë e episodeve të tjera.

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721288

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çdo gjë parasheh punën e madhe të Balzakut. Është në këto pak faqe një miniaturë e përsosur e gjithçkaje që do të pasohet.

Romani “Shtëpia e maces me top”, i cili është një titull përfundimtar që autori i dha këtij libri, fillimisht i titullua "Lavdi dhe fatkeqësia". Ai trajton fatin e një gruaje që favorizon gjithçka. Por, a mund të rezistojë dashuria gjatë viteve, ndryshe nga klasa?

Pyetjet aktuale që Balzaku, si gjithmonë me gjeniun e tij, paraqet dhe në të cilën ai përgjigjet, duke na treguar se më në fund, sot asgjë nuk ka ndryshuar.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe85
ISBN9789951721288
Viti i Botimit2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiArianit Zoto