I ri Nobelistet Antologji poetike Shiko më të madhe

Nobelistet Antologji poetike

Grup autorësh A-004438

Libër i ri

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët420
ISBN9789928033819

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Botimi i Antologjisë së Poezisë së Nobelistëve është një arritje dhe befasi letrare… pasurim i mëtejshëm i botimeve, kryepunë e përpjekjeve… Është një qëndresë e bukur te vlerat e përhershme, që prodhojnë vlera, një ngjarje kulturore për lexuesin…

50 autorë nga ata që kanë marrë çmimin më të lartë në botë për letërsinë, që nga fillimi i këtij çmimi e deri më sot, nga të gjithë kontinentet, duke përqasur kështu atë pluhurnajë yllësore, mjegull e mistertë, një ngjitje nën to për në maja, ndërkohë dhe një zbritje mes një ndriçimi tjetër, në metropolet apokaliptike të shekullit XXI...

VISAR ZHITI

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët420
ISBN9789928033819
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMaksim Rakipaj