Mund të jeni të lumtur Shiko më të madhe

Mund te jeni te lumtur

R. Carlson A-003627

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër do të mësoni pesë principe për të pasur perspektivë në jetë: Principi i mendimit, i disponimeve, i realiteteve të ndara, i ndenjave dhe i momentit të tanishëm. Në këtë libër jepen edhe këshilla sesi të përdoren këto principe: Marrëdhëniet, stresi, zgjidhja e problemeve, lumturia, shprehitë dhe varësitë, i shoqëruar edhe me një listë kontrolluese për jetën e secilit prej nesh

 

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721202

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky libër i shpjegon pesë principet jashtëzakonisht thjeshtë por me një kuptim të thellë, që pasi të kuptohen, të praktikohen e hapin rrugën kah një jete më të kënaqur, më paqësore dhe më të lumtur. Të pesë principet shpjegohen sesi funksionojnë mendjet tona dhe si munden ato, varësisht si i përdorim, ta përcaktojnë nivelin tonë të mirëqenies. Natyrisht, askush nuk është i lumtur tërë kohën dhe as ju nuk do të jeni pas leximit të këtij libri. Mirëpo mund të mësoni ta ktheni në binar shumë shpejt se më parë. Mund të mësoni ti shmangeni llojit të të menduarit që do ta ashpërsojë çfarëdo palumturie që mund të jeni duke e përjetuar.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe177
ISBN9789951721202
Viti i Botimit2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRidvan Bunjaku