Historia e ekonomise boterore Shiko më të madhe

Historia e ekonomise boterore

Rondo Cameron, Larry Neal BDI0329

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër klasik trajtohet gjerësisht historia e ekonomisë që nga periudha parahistorike e deri në ditët tona, si dhe hulumtohet pabarazia e shpërndarjes së pasurisë midis shteteve të ndryshme. Në këtë botim të katërt të përditësuar, Histori e ekonomisë botërore, pasqyrohen qartë ndryshimet rrënjësore në ekonominë botërore.

Më shumë detaje

492 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103000

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky botim i ri mund të quhet historia përfundimtare e globalizimit, që është zgjeruar për të përfshirë zhvillimet më të fundit në Bashkimin Europian, Azinë Lindore dhe në përgjithësi, në vendet që janë duke përjetuar një periudhë tranzicioni në ekonomitë e tyre. Kjo përmbledhje përfshin një larmi shembujsh, si dhe një Bibliografi të komentuar, tërësisht të përditësuar, çka shërben si një udhëzues drejt një literature tejet të përshtatshme. Tashmë në dymbëdhjetë gjuhë, kjo vepër unike mbetet një tekst i rrallë, i shkruar me kujdes dhe lehtësisht i kuptueshëm si për studentët e padiplomuar, ashtu edhe për të diplomuarit në degën e historisë së ekonomisë europiane, të historisë së globalizimit dhe të zhvillimit botëror.

Të dhëna

Faqe552
ISBN9789928103000
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiK. Prenga