Liza ne boten e cudirave – Zambaku Shiko më të madhe

Liza ne boten e cudirave – Zambaku

Lewis Carroll A-005304

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në një paradite të zakonshme vere, Liza bie teposhtë një grope dhe sakaq fillon një aventurë e jashtëzakonshme.

Më shumë detaje

894 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608620

725 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një botë të çuditshme me personazhe akoma edhe më të çuditshme, ajo takohet me një mace që e ka zakon të zgërdhihet dhe një lepur që mban një sahat me qostek në xhepin e tij, të cilët tok shkojnë dhe marrin pjesë në një festë çaji të organizuar nga Mbretëresha enkas për të luajtur më pas edhe lojën e saj më të pëlqyer, kroketin.

E përhumbur në këtë botë fantastike, Liza e gjen veten herë-herë duke u rritur marramendshëm, e si pasojë ajo bëhet edhe më tepër kureshtare vetëm brenda një minute të vetme...  

Lexoje këtë libër për të marrë pjesë edhe ti dorë për dore me Lizën në aventurat e saj, në një botë çudirash, ku asgjë nuk është ashtu siç duket...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe169
ISBN9789995608620
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNisela Gjikaj