Cmim i reduktuar! Lindja e Britanise. V.2 Shiko më të madhe

Lindja e Britanise. V.2

Winston S. Churchill FNK0081

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky libër i burrit të shquar të shtetit anglez, Winston S. Churchill (1874-1965) që del për herë të parë në gjuhën shqipe, përbën pjesën e parë të veprës së tij madhore, "Historia e popujve anglishtfolës". Autori përshkruan historinë e Anglisë që nga kohët e lashta e deri në vitin 1485,atëherë kur në pushtet erdhi dinastia e Tudorëve.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-831-4-0

966 Lekë

-8%

1 050 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ai vizaton një tablo të gjerë të jetës angleze duke i kushtuar një vëmendje të veçantë lindjes së kombit anglez e të shtetformimit, analizon rolin e monarkëve në historinë e vendit, përshkruan luftra të shumta, si dhe ngjarje të tjera. Në libër ndriçohen aspekte të jetës socialekonomike, ato të së drejtës dhe fetare. "Lindja e Britanisë" është një vështrim i historisë së Britanisë jo vetëm nga ana e një personaliteti të shquar anglez, por edhe të një patrioti të vendit të tij. I shkruar në mënyrë të gjallë, tërheqëse, ky libër do të jetë, pa dyshim, interesant jo vetëm për specialistët, por edhe për një rreth të gjerë lexuesish.

Të dhëna

Faqe295
ISBN99943-831-4-0
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra