Fronte dhe luftera V.2 Shiko më të madhe

Fronte dhe luftera V.2

Winston S. Churchill FNK0073

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Historia që kam ndërmend të shkruaj është historia e një prej luftërave kufitare. Për nga përmasat europiane, ajo nuk është e rëndësishme as nga rezultatet, as nga numri i atyre që morën pjesë në të"

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-873-2-4

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tregimi i këtyre luftërave kufitare nuk është pa interes. Gjatë konfliktit mes kombeve të qytetëruara përplasen ushtri të shumta e të mëdha. Në gjithë këtë rrëmujë, në gjithë këtë kasaphanë, njeriu dhe ndjenjat e tij humbasin plotësisht, vetëm ushtritë kanë se çfarë të thonë. Pas reve të tymit dhe pluhurit pak gjëra mund të shohësh, përveç shkatërrimeve pa fund. Por në kufi, nën dritën e kthjellët të mëngjesit, kur pjerrësia e malit fillon të mbulohet nga shtëllungat e tymit të barutit, vëzhguesi mund të shohë e të vlerësojë trimërinë njerëzore....

Të dhëna

Faqe266
ISBN99943-873-2-4
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra