Kriza boterore V.2 Shiko më të madhe

Kriza boterore V.2

Winston S. Churchill FNK0079

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Njerëzimi nuk ka qenë kurrë në një situatë të tillë. Pa arritur ndonjë nivel më të lartë të zemërgjerësisë dhe duke mos përdorur një udhëheqje më të urtë, njerëzit për herë të parë morën në duar të tilla armë, me ndihmën e të cilave mund të zhdukin pa u gabuar gjithë njerëzimin.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-831-6-7

1 050 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E tillë është e tërë historia e tyre e lavdishme, të tilla janë të gjitha veprat e brezave paraardhës. Dhe njërëzit bëjnë mirë nëse ndalen dhe mendohen mbi këtë përgjegjësi të tyre. Vdekja qëndron pranë, shumë e bindur, pritëse, e gatshme të shërbejë, e gatshme të shuajë gjithë popujt "en masse", e gatshme nëse duhet, të kthejë në plluhur e hi, pa asnjë shpresë për ringjallje, gjithçka që ka mbetur nga qytetërimi. Ajo dëgjon vetëm fjlaët e komandës. Ajo e pret këtë fjalë nga ajo krijesë e brishtë, e trembur, e cila prej kohësh i shërben asaj si viktimë dhe e cila një herë të vetme u bë sovran i saj.

Të dhëna

Faqe300
ISBN99943-831-6-7
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra