Lufta e dyte boterore V.1 Shiko më të madhe

Lufta e dyte boterore V.1

Winston S. Churchill FNK0074

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një ditë, Presidenti Roosevelt më tha se po kërkonte mendimin publik se si mund te quhej lufta. Unë iu përgjigja menjëhëre: "Luftë e panevojshme."

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-658-5-1

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kurrë nuk do të ishte penguar një luftë më lehtë se kjo që asgjësoi gjithçka që mbijetoi nga lufta e mëparshme. Tragjedia njerëzore arriti në pikën e saj kulminante kur pamë se pas gjithë këtyre mundimeve dhe sakrificave të qindra miliona njerëzve dhe fitores së Çështjes së Drejtë ende nuk kishim gjetur paqen dhe sigurinë dhe që ndodhemi përballë rreziqeve edhe më të këqija se ato që lamë pas. Sidoqoftë, kam shumë shpresë se shqyrtimi me kujdes i së kaluarës ofron një mundësi për të ecur në rrugë të drejtë për kohët që po vijnë dhe që brezat e ardhshëm do të dinë t'i ndreqin disa nga gabimet e së kaluarës dhe do të zotërojnë më mirë skenën e panjohur të së ardhmes në përputhje me nevojat dhe dinjitetin e njerëzimit.

Të dhëna

Faqe369
ISBN99943-658-5-1
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2004
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiHaxhire Luli