I ri Dramatika – Gjergj Fishta Shiko më të madhe

Dramatika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006136

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej një studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Dramatika është strukturuar në një formë të veçantë nga Prof. Kujtim Shala

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789928331076

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe848
ISBN9789928331076
RedaktoriKujtim M. Shala
Viti i Botimit2020
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë