Cmim i reduktuar! Proza, vëll. II, (1923-1940) Shiko më të madhe

Proza, vëll. II, (1923-1940)

Gjergj Fishta FRA0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

At Gjergj Fishta njihet pak si prozator, dhe ky botim i përgatitur nga Prof. Dr. Persida Asllani sjell përmasën e këtij kolosi të kulturës komëbtare si prozator. Në vëllimin e II janë përfshirë të gjitha krijimet që nga viti 1923 deri në vitin1940

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
Fletët490
ISBN9789994386314

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët490
ISBN9789994386314
V. Bot2006
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç