I ri Lufta e fshehte Shiko më të madhe

Lufta e fshehte

Zef Loka A-000391

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjatë Luftës së Ftohtë vendet armike (term i përligjur plotësisht për atë kohë), sidomos ato fqinje bënë provokacione të shumta, kryen sabotazhe dhe akte terrori dhe i tatonin pulsin vazhdimisht shtetit tonë. Madje, në kufinjtë e shtetit tonë shpesh herë merrte formën e një lufte reale, me incidentet e shumta në kufirin tonë shtetëror. Në këtë luftë, Organet e Sigurimit të Shtetit ishin në skalionin e parë, apo vepronin në prapavijë të armikut, duke i shërbyer me devocion dhe vetmohim.

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789928047144

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarjet që lidhen me Luftën e Fshehtë, si pjesë e këtij libri që po botojmë, pasqyrojnë një pjesë shumë të vogël të luftës agjenturore, që është zhvilluar me zbulimet armike deri në vitin 1990, kur ra muri i Berlinit, Europa iu bashkua vlerave unike të saj dhe nuk kishte më fronte ideologjike dhe përpjekje të dy grupimeve për ta shkatërruar njëri-tjetrin.

Ngjarjet që pasqyrohen në këtë libër, ndonëse të vërteta, dëshmohen deri në atë masë sa të mos ketë dekonspirime njerëzish dhe vendesh konkrete, pasi synimi ynë është që të pasqyrojmë ngjarje dhe fenomene, pasi vetëm ato janë objekt i këtij libri.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe140
ISBN9789928047144
RedaktoriNikoll Loka
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë