Fluturim Shiko më të madhe

Fluturim

Kleitia Vaso A-007400

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkruar në anglisht dhe shqip, Flight/Fluturim është një vëllim me 64 ese. Esetë, apo më saktë, shkrimet, të cilat ndërthurin tregime personale me referenca nga letërsia, kinematografia dhe arti, trajtojnë tema të ndryshme, nga migrimi te dashuria, e gjithçka midis. Të frymëzuara nga përvoja personale e autores, e cila ka jetuar në Shqipëri, Amerikë, e Poloni, shkrimet ofrojnë një këndvështrim të ri ndaj Tiranës, jetës në emigrim, nostalgjisë dhe eksperiencës së rikthimit në atdhe duke përfaqësuar një frymë të re në letërsinë shqiptare.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928028891

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe426
ISBN9789928028891
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë