Shtigjeve te jetes

Zef Loka NL0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Zef Loka konsiderohet si personazh me peshë në strukturat e larta të Ministrisë së Brendshme gjatë komunizmit, por edhe pjesë e Sigurimit të Shtetit deri në momentet e ndryshimit të sistemeve. Ai rrëfehet për herë të parë për misionet e tij, rolin e Sigurimit në Shqipërinë komuniste, dosjet dhe arrestimin nga Sali Berisha

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN978 9928 04 225 5

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky personazh, i njohur në strukturat e larta të Ministrisë së Brendshme gjatë komunizmit, por edhe pjesë e Sigurimit të Shtetit deri në momentet e ndryshimit të sistemeve, rrëfehet për herë të parë. Përmes kujtimeve, të shkruara nga një kohë tjetër, që nga Amerika, Zef Loka tregon jo vetëm jetën familjare, por reflekton edhe mbi gabimet që u bënë asokohe dhe shigjeton drejtuesit e strukturave të sigurisë gjatë këtyre 25 viteve të demokracisë. Kjo autobiografi provokon debate përsa i takon rolit të Sigurimit në Shqipërinë komuniste, dosjeve dhe punës së policisë gjatë protestave të para demokratike 

Të dhëna

Faqe280
ISBN978 9928 04 225 5
Titulli origjinalEMAL
RedaktoriNikoll Loka
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri