I ri Te jetosh me lajmin, te rrezikosh per te verteten Shiko më të madhe

Te jetosh me lajmin, te rrezikosh per te verteten

Panajot Zoto A-000328

Libër i ri

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928348135

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjithçka nisi 60 vite më parë. Nuk e di nëse ishte një ëndërr, apo ndjenjë që ngacmonte instinktin e zgjimit dhe më ushqente dëshirën për të mbërritur atje... Isha shumë i ri, dhe jo me shkollë gazetarie, por kj nuk do të më pengonte të ecja pa u ndalur në rrugën që më çoi atje, në dyert e këtij profesioni kaq të bukur. Gazetarët, në sytë e mi, ishin vetë ndershmëria dhe e vërteta, njerëz ku bashkohen vlerat me virtytin. Ishte kjo shtysa pse gazetaria u bë dhe mbeti, vokacioni i madh i jetës sime. Ndaj kurrë nuk kam dashur të jem tjetër veçse gazetar. Gjithnjë vetvetja, duke mos bërë, në asnjë rast, kompromis me të vërtetën.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe176
ISBN9789928348135
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë