Armet dhe cunat

Guy Lawson BOM0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si u bënë tre drogamanë nga Majami Biçi trafikantët më të pazakontë në histori. Rrëfimi në detaje për aferën 300 milionë dollarë që shpërtheu në Gërdec. Lojet mafioze mes Tiranës dhe Uashingtonit

Më shumë detaje

80 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132635

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

KANË THËNË PËR LIBRIN

Ashtu si rrëfimet më të goditura për batakçinjtë, artistët mashtrues dhe kopukët, magjepsës deri në hollësi, librit “Armët dhe çunat të Guy Lawson-it nuk i mungon asgjë, i ka të gjitha

Nicholas Pileggi, autor i “Wiseguy”

Ky është një prej atyre librave që, Zoti na ndihmoftë, nuk duhej të ishte i vërtetë; por që është. Mefshtësia e qeverisë së SHBA-së, lufta në Afganistan që shkon keq, batakçinj të huaj që fitojnë miliona duke mashtruar ushtarët heroikë dhe mes të gjitha këtyre, tre drogamanë që sapo kanë kapërcyer moshën e adoleshencës e që kërkojnë të bëjnë para në biznesin delikat të armatimeve. Guy Lawson-i e rrëfen në mënyrë brilante këtë histori të ngatërruar. Do të dridheni, do të kërkoni të mos e lexoni më tej këtë libër, por nuk do të mundni të ndaloni së shfletuari faqet e tij.

Jeff Guinn, autor i “Manson”

“Armët dhe çunat” i Guy Lawson-it është një triumf i gazetarisë zhbiruese dhe i rrëfimit. Ky libër është një tegim tronditës sesi tre djemtë të rinj i shndërruan në tregtarët e armatimeve më të mëdhennj në botë në vitet kaotike të luftës në Irak. Nuk e lëshoja dot nga dora. Po të ishim në fushën e romanit, historia zbavitëse e mbërthyese e rrëfyer në faqet e këtij libri do të tingëllonte e pabesueshme. Por nuk është e tillë.

Rajiv Chandrasekaran, autor i “Imperial Life in the Emerald City” dhe i “Little America”

Të dhëna

Faqe301
ISBN9789928132635
Titulli origjinalOMSCA-1
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Langore