I ri Kapiten Brekushi 8 dhe telashi qesharak i krijesave te oturakut te purpurt Shiko më të madhe

Kapiten Brekushi 8 dhe telashi qesharak i krijesave te oturakut te purpurt

Dav Pilkey BOT0745

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mos do të jetë kjo një tjetër punë për të mahnitshmin Kapiten Brekushi? 

Më shumë detaje

11103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928005953

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kanë lajthitur krejtësisht nga trutë Xhorxhi dhe Haroldi?

Oturaku i Purpurt i tyre, që i bën të udhëtojnë në kohë, i ka çuar në një vend ku mësuesit janë gjithnjë të mirë, mensa shërben ushqim të shijshëm dhe drejtori i shkollës, zoti Krap, mendon se ata janë djem zbavitës. Por diçka shkon shumë, por shumë keq...

Dhe shkon edhe më keq kur pterodaktili i djemve, Biskota, bashkë me Zulunë, Miun Bionik, grabiten nga binjakët-e-ligj që u ngjajnë si dy pika uji Xhorxhit dhe Haroldit. Tani, Xhorxhi dhe Haroldi duhet të përballen me armiqtë e tyre më të zgjuar: VETEN E TYRE!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe168
ISBN9789928005953
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë