I ri Jeta e fshehte e shkrimtareve Shiko më të madhe

Jeta e fshehte e shkrimtareve

Guillaume Musso A-005346

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje tjeter roman bestseller i Guillaume Musso, autori me i shitur ne France ne kete periudhe, vjen para lexuesve shqiptare: Një lexim i paharruar, një rebus letrar tërheqës që shfaqet djallëzor kur autori vendos aty pjesën e tij të fundit.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928003928

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Të gjithë kanë tre jetë: një jetë private, një jetë publike dhe një jetë të fshehtë...

Gabriel García Márquez

Në vitin 1999, pasi kishte botuar tre romane të shndërruara në kult, shkrimtari i njohur Natan Fawles njoftoi se nuk do të shkruajë më dhe tërhiqet në Bomont, një ishull i egër dhe sublim në brigjet e Mesdheut.

Vjeshtë 2018, Fawles nuk ka dhënë asnjë intervistë të vetme për njëzet vjet.

Ndërsa romanet e tij vazhdojnë të rrëmbejnë lexuesit, Matilda Monej, një gazetare e re zvicerane, mbërrin në ishull, tepër e vendosur për të zbuluar sekretin e tij.

Të njëjtën ditë, trupi i një gruaje zbulohet në një plazh dhe ishulli mbyllet nga autoritetet. Pastaj fillon një përballje e rrezikshme midis Matildës dhe Natanit, ku përplasen të vërteta të fshehura dhe gënjeshtra të pranuara, ku preken rrëshqanthi dashuria dhe frika...

REVIEW

"Ndërtuar me mjeshtëri! Asnjëherë Guillaume Musso nuk i ka rrëmuar karakteret e tij kaq mirë, nuk u ka dhënë atyre kaq thellësi psikologjike."

Bernard Lehut - RTL

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe316
ISBN9789928003928
Titulli origjinalLa vie secrète des écrivains
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNonda Varfi
RomanMister&Thriller