I ri Bukepjekesja trashaluqe Shiko më të madhe

Bukepjekesja trashaluqe

Peter Svetina BDR0151

Libër i ri

97 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377173

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Bukëpjekësja trashaluqe, Margot, punon në furrë në stacionin kryesor të trenit. Ajo

pjek petulla. Të freskëta dhe të këndshme! Mirëpo Margot e ka një sekret.

Një sekret të pazakontë.

Nganjëherë futet në petull, e pastaj...

Hej, shikoni, andej po vjen piktori i njohur Friderik Simitja. Vrapon mu te petulla. Është i uritur, pasi në fenerin gjigant është duke vizatuar botën. I shërben vetes petullën më të afërt, nxjerr paratë nga xhepi dhe i vendos mbi banak.

Juhuha, sa e rëndë kjo petull!

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789928377173
RedaktoriMe ilustrime të mrekullueshme ngaPeter Škerl
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikollë Berishaj