I ri Cmim i reduktuar! Pa prekur Shiko më të madhe

Pa prekur

Nermin Yildirim A-006449

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një roman që denoncon indiferencën, që ngre gishtin akuzues dhe na kujton se nuk jemi përgjegjës vetëm për ato që bëjmë, por edhe për ato që nuk bëjmë, për ato që nuk mbrojmë dhe për ato që duhet të ngremë zërin, por heshtim.

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184788

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Pa Prekur është udhëtimi i një gruaje, e cila, në buzë të vdekjes, merr vendimin të vërë në vend emrin e saj dhe të zgjidhë një gabim që ka bërë në fëmijëri.

Nermin Yıldırım, nëpërmjet dorës së Adaletit, një gruaje të plagosur e të vështirë, që përpiqet të jetojë pa prekur asnjeri, dyshuese për botën mbarë, na tërheq përmes një Turqie të fshehur nëpër toponime.

Nëpërmjet kësaj Turqie, që gabimisht mund ta konsiderojmë të largët, Nermini na kthen në kontekstin tonë dhe na përball me realitetin shqetësues, që duket se po fiton terren në aq shumë pjesë të jetës sonë moderne.

Një udhëtim shpëtues, që na bën të kuptojmë se e keqja nuk qëndron vetëm në veprimet e të ligjve, por edhe në mosveprimet e njerëzve të mirë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe302
ISBN9789928184788
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiZane Gjoni
RomanPsikologjik