Inspektore numerori dhe vjedhja ne sheshin e xhirimit 1 Shiko më të madhe

Inspektore numerori dhe vjedhja ne sheshin e xhirimit 1

D. Lucangeli, A. Molin, N. Perini. S. Poli BDR0152

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Librat e verdhë të Inteligjencës Numerike

Më shumë detaje

85 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377203

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë numër Inspektore Numërori dhe ndihmësit e saj, Miushët e Gjirizeve, do të hetojnë mbi zhdukjen e mistershme të kamerave në një shesh xhirimi në qendër të Romës, duke e shoqëruar fëmijën në kërkimin e të dhënave që do të zbulojnë fajtorin.

Në këtë vëllim:

  •         numrat nga 1 në 20
  •         llogaritje me mend: mbledhje e zbritje
  •         gjeometria: aftësia pamore-hapësinore, forma dhe rrotullime figurash
  •         të dhëna e lidhje: mundësitë
  •         masa: pesha.

Një seri e re për të mësuar matematikën me veprimtari zbavitëse të projektuara për:

  •         të stimuluar vëmendjen në proceset mendore që mbështesin të nxënit e matematikës;
  •         fuqizimin e mendimit divergjent dhe krijues;
  •         përfshirjen nëpërmjet një rrëfimi intrigues, që merr shkas nga enigmistika dhe nga didaktika nëpërmjet lojës.

 

Vëllimet e serisë kanë një nivel vështirësie në rritje, janë projektuar në linjë me programin shkollor të matematikës dhe mund të jenë të dobishme qoftë për të përforcuar mësimet, qoftë për të rekuperuar dhe fuqizuar me anë të një qasjeje zbavitëse.

Të dhëna

Faqe56
ISBN9789928377203
Titulli origjinalIspettrice Numeroni e il furto sul set cinematografico 1
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAjsela Koka