I ri Mos thoni qe nuk kemi asgje Shiko më të madhe

Mos thoni qe nuk kemi asgje

Madeleine Thien A-005975

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me prozën e vet elegante, me rrëfimin e mprehur me mençuri dhe humor dinak, me personazhet e parezistueshme, Madeleine Thien na jep një vizion befasues të shekullit të shndërrimeve të Kinës, sa të vrullshme, aq edhe trazuese.

Më shumë detaje

107 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184702

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë roman të jashtëzakonshëm, ne hyjmë në botën e dy familjeve me talente të shquara muzikore në Kinën revolucionare. Rrëfimi i tyre i gërshetuar shtrihet nga Shangai i viteve dyzetë deri në Revolucionin Kulturor të Maos, nga Pekini i viteve tetëdhjetë dhe demonstratave të Tien-an-menit deri në Vankuvërin e ditëve tona, në Kanada.

REVIEW

“Me dhembshuri dhe saktësi të përpiktë, Medeleine Thien eksploron jetë të zakonshme të skalitura nga ngjarje politike të jashtëzakonshme. Si një pjesë muzikore komplekse dhe e bukur, rrëfimi shpaloset në shtresa, duke iu rikthyer herë pas here temave qendrore të familjes, kujtesës dhe humbjes. Thien është një shkrimtare e talentuar dhe serioze.”

MA JIAN, autor i romanit “Pekini në Koma”

“Hijeshia e vrazhdë dhe siguria e rafinuar e prozës së Thien janë të mrekullueshme.”

The New York Times

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928184702
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanMister&Thriller