Albania – bianco e nero Shiko më të madhe

Albania – bianco e nero

Maurizio Bosio A-008423

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Maurizio Bosio është mjek dhe shkrimtar i cili gjatë kohës së shërbimit në Shqipëri ka fiksuar 184 foto, të sjella në këtë album që përfaqësojnë sintezën e një vëzhgimi të vëmendshëm që përfshin një periudhë kohore prej rreth njëzet e pesë vjetësh: 1993-2017.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928085108

4 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori dëshiron të transmetojë mesazhin: kujdesuni për bukurinë e vendit tuaj, ruajeni për brezat e rinj, parandaloni ndërtimin pa kriter, neglizhencën ndaj veprave të artit apo vjedhjen e tyre. Ata që vizitojnë Shqipërinë nuk duhet të krijojnë një vizion sipërfaqësor të vendit, por të përpiqen të depërtojë në thellësitë e shpirtit të tij magjepsës.

Nëntitulli “Bardhë e zi” tregon qëllimin simbolik të imazheve unike për t'i nxitur lexuesit të ruajnë bukurinë e vendit, përpara se të humbasë në mënyrë të pakthyeshme.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe218
ISBN9789928085108
Viti i Botimit2022
Tipi i publikimitAlbum