I ri Shtepia me 36 celesa Shiko më të madhe

Shtepia me 36 celesa

Nadine Debertolis A-008906

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër me mistere dhe aventura, që i kushtohet familjes, kujtimeve dhe mënyrës sesi duhet t’i përballojmë ngjarjet e jetës. Një histori misterioze, e përsosur për lexuesit kureshtarë që duan të zhyten në një rrëfim plot aventura dhe të papritura. Një rrëfenjë për miqësinë, familjen, rritjen, aventurën, lojën.

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086020

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Shtëpia e duhur për pushime të paharruara, që çdo fëmijë do të donte të kishte!

Ndiqi personazhet e librit në kërkim të zgjidhjes së të gjitha enigmave të rrëfimit.

Dimitri dhe Tesa nisen me pushime, pa dëshirën e tyre. Ndërkohë që i ati është në një udhëtim pune, e ëma e tyre vendos që t’i kalojnë pushimet në fshat, në shtëpinë e dajës së saj që tashmë ka ndërruar jetë.

Sapo mbërrijnë atje, ata e kuptojnë se shtëpia ka diçka të çuditshme, shumë dyer të mbyllura me çelës dhe sekrete që duhen zbuluar.

Kush ishte në të vërtetë i zoti i shtëpisë, por, mbi të gjitha, çfarë kishte prodhuar ai në shtëpinë e tij të madhe? Po banorët e saj? Po mami, përse nuk i ndihmon të kuptojnë më shumë? A e di ajo se çfarë ka ndodhur kohë më parë në këtë shtëpi?

Dimitri dhe Tesa, dhe më vonë Dafne, shoqja e tyre e re, do të zbulojnë me padurim, hap pas hapi, derë pas dere, misteret e shtëpisë.

Të dhëna

ISBN9789928086020
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDrita Rira