I ri Fani ne kerkim te drites Shiko më të madhe

Fani ne kerkim te drites

Rovena Rrozhani A-005789

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është një përrallë e fuqisë së shpirtit, dritës brenda vetes dhe dashurisë për mjedisin. Ky libër shoqërohet me vizatimet fantastike të Artur Dautit

Më shumë detaje

489 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084422

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në botën e pyllit, një mbretëri xixëllonjash është gati për natën e xixëllimit. Mes mijëra xixash dhe xixushësh është Fani, një xixë që pret të bëhet xixëllojë. Krejt ndryshe nga sa e priste, nata e xixëllimit nuk ishte për të. Fani niset në një udhëtim plot aventura për të gjetur dritëzën e humbur, e teksa kërkon me këmbëngulje të ndryshojë jetën e saj, ndikon në jetën e të tjerëve dhe të një qyteti. Një përrallë për besimin në vete, këmbënguljen për të bërë realitet ëndrrat, pavarësisht sa ndryshe mund të jesh nga të tjerët.

                                                               

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe32
ISBN9789928084422
RedaktoriIlustrimet: Artur Dauti
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë