Agatha Christie

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 15 of 15 items
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Nje tjetr thriller i Agatha Christie vjen në shqip nën përkthimin e Virgjil Muçit: Dhjetë vrasës, të izoluar, viktima tashmë të një vrasësi të padukshëm. Të gjithë personazhet gjenden përballë njëri-tjetrit: fajtorë, akuzues, hetues dhe njëkohësisht vrasës. Derisa, në mënyra nga më të çuditshmet, vriten të gjithë dhe në ishull nuk mbetet më askush

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% In Stock

  Agatha Christie është një nga autorët më të shitur të shekullit të XX, duke thyer të gjitha rekordet me mbi 2 miliardë kopje. Duke parë rritjen e numrit të lexuesve të saj edhe në Shqipëri, ne po rekomandojmë një set me dy prej librave më të fundit që ka sjellë në shqip shtëpia botuese Dituria.

  1 440 Lekë
  1 600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një përmbledhje tregimesh interesante, ku secili prej tyre ka një zgjidhje të paparashikuar për të na ofruar ose një sekret për të na zbuluar, për të na futur dalëngadalë në botën e "Zonjës së Krimit".

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% In Stock

  Agata Christie vazhdon të mbajë të gjallë interesin e lexuesit ndonëse ka disa dekada që është ndarë nga jeta. Edhe dy botimet më të fundit që ka sjellë Dituria e sjellin këtë kureshti. Për këtë arsye, ne i kemi mbledhur në një set për tu bërë pjesë e leximeve të verës për të gjithë ata që pëlqejnë zhanrin e romanit mister & thriller.

  1 620 Lekë
  1 800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Agatha Christie vjen me një tjetër roman në gjuhën shqipe: “Misteri i trenit blu”, i vlerësuar si një nga romanet më të mira në zhanrin mister të kësaj autoreje.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Nje tjeter roman misterioz i shtohet bibliotekes se Agatha Christie ne gjuhen shqipe. Nen perkthimin e Enkeleida Ferollarit, shtepia botuese Dituria hedh ne qarkullim romanin “Nje kufome ne biblioteke”.

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Portret i papërfunduar, është një pasqyrë e këndshme e jetës së borgjezisë së atyre viteve në Britaninë e Madhe, të personazheve tipikë që gëlojnë në gjirin e saj, si dhe të veseve e cilësive që e ushqejnë atë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 710 Lekë 1 900 Lekë -10% In Stock

  Ne kete set kemi permbledhur dy prej romaneve me te mira te krimit, - te vleresuara edhe me cmime apo nga lexuesite nder vite. “Vdeje ne Nil” dhe “Vrasja e Roxher Akrojdit”. Per ata qe e duan letersine e verdhe, keto dy libra jane zgjedhje fantastike. Perkthimet e bera nga Virgjil Muci dhe Oriana Tamburi si dhe botimet e pergatitura nga shtepia botuese...

  1 710 Lekë
  1 900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  "Shtëpia e shtrembër" vazhdon të vlerësohet ndër veprat më të arrira të A. Christie. Dëshmi janë edhe përshtatjet e saj të shumta për radio e kinema. Më i fundit ishte filmi me të njëjtin titull (2017), i regjisorit francez Gilles Paquet-Brenner, që u mirëprit nga publiku, shtatë dekada pas botimit të parë të romanit.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Detektivi i adhuruar Herkul Puaro nis një udhëtim nëpër Egjipt, në një nga misteret më të famshme të Agatha Christie.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Romani i Agatha Christie, Vrasja e Roxher Akrojdit është i votuar në vitin 2013 nga Shoqata Britanike e Shkrimtarëve të Librave të Krimit si romani më i mirë i kësaj gjinie, i shkruar ndonjëherë!

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Vrasja në famulli është libri i parë policor i Agatha Christie me protagoniste hetuesen e mençur, zonjushën Marpëll, që vë në provë të gjitha aftësitë e talentet e saj të vëzhgimit dhe analizës.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Vjen në shqip një nga romanet më të suksesshme të Agatha Chriestie, Vrasja në Orient – Ekspres, i ekranizuar disa herë në filma përgjatë disa viteve. Ky roman konsiderohet nga veprat më të mira të zhanrit investigative.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

  Tregimet më të zgjedhura nga Agatha Christie, autores më të famshme të librave të verdhë, mjeshtres së ndërtimit të enigmave të pabesueshme policore që e tërheqin lexuesin si me magnet.

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 15 of 15 items