Katarina Taikon

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 4 of 4 items
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Gazmore dhe plot kureshtje për botën, Katitzi është një vajzë rome tetëvjeçare. Ajo është heroina e shtëpisë së fëmijës ku jeton, e gatshme të sfidojë kujdestaren e rreptë. Pas suksesit në vitet 1970, seria ka fituar sërish zemrat e lexuesve, të vegjël e të rritur, falë aftësisë për të rrëfyer për paragjykimet dhe përjashtimet, në këndvështrimin e...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Plot aventura të reja e presin vogëlushen Katitzi!

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Të gjithë jemi sy e veshë dhe gati të ndjekim Katitzin tek endet herë në këmbë, herë sipër një qerreje apo një kamioni, tek fle në stallë e shëtit udhëve pa fund të qytetit të madh e mahnitës të Uppsalas për të rënë në gjurmët e tetos së dashur, që për të është burim qetësie e ngushëllimi...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Në këtë libër të dytë, takojmë sërish 8-vjeçaren Katitzi, pak kokëfortë por plot gëzim. Katitzi është si çdo fëmijë tjetër - grindet me motrat dhe vëllezërit e saj, luan me qenin Suing, herë sillet mirë e bukur e herë bën prapësira. Por, megjithëse është si të gjithë, atë dhe motrën e saj nuk e lejojnë të ndjekë shkollën. As nuk mund të jetojë në një...

  600 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 4 of 4 items