Olga Tokarczuk

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 3 of 3 items
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Ky roman mbetet një ndër veprat më të njohura të Olga Tokarczuk, një ndër shkrimtaret më të rëndësishme të panoramës së sotme letrare botërore: fituese e Çmimit Nobel për Letërsinë dhe Çmimit International Man Booker Prize, 2018.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Shtergjet perbet nga nje mozaik karaktersh qe jane ne levizje te panderprere. Duket se bota moderne leviz ne menyre te coroditur dhe se kaosi eshte i gjithepranishem jo vetem ngaqe eshte copetuar itinerari i levizjes, por edhe ngaqe vete subjekti i levizjes eshte copetuar.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Olga Tokarczik është fituese e Çmimit International Man Booker Prize për vitin 2018 dhe vjen për herë të parë në shqip me përmbledhjen me tregime " Sonate per shume tambure"

  900 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 3 of 3 items