Helena Kadare

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 2 of 2 items
 • Quick view
  2 000 Lekë Out of stock

  Duke qenë edhe ajo shkrimtare, bashkëshortja e Ismail Kadaresë, Helena, zbulon fatin e një çifti të pazakontë. Në këtë rrëfim të mbushur plot ngjarje që dalin dhe e kapërcejnë të zakonshmen e një jete të përbashkët, shpaloset aktualiteti i një gjysmë shekulli që ka parë apogjeun, dhe më pas, agoninë dhe fundin e regjimeve komuniste në Europën Lindore. Ky...

  2 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
Showing 1 - 2 of 2 items