I ri Trilogjia e Shkodrës Shiko më të madhe

Trilogjia e Shkodres

Gazmend Krasniqi BG0068

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke ndjekur botën e personazheve, aq sa edhe duke u marrë me verifikimin e kufijve mes historisë në vetvete dhe zhanrit letrar, “Trilogjia e Shkodrës”, synon ta tërheqë lexuesin sa më thellë në ujërat e një letërsie bashkëkohore, ku nuk i bëjnë më punë disa kanone demode me të cilat rëndom vazhdohet të lexohet edhe sot.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Barleti
ISBN9789928238596

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Trilogjia e Shkodrës”, siç e tregon edhe vetë titulli, përbëhet nga tri pjesë, të cilat i bashkon, së pari, Shkodra dhe, së dyti, koncepti, konkretisht stili, me të cilin mishërohet ana artistike e veprës.

Pjesë e një narrative, të tria historitë procedojnë si ekskursione në kërkim të disa vlerave themelore të botës njerëzore: Artit, Dashurisë dhe Lumturisë.

Njeriu i margjinalizuar, që i kërkon apo që përballet me to, është sa shqiptar, aq edhe universal, çka ka aktivizuar në vazhdimësi prirjet postmoderniste romaneske.

                                                   

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe256
ISBN9789928238596
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori