I ri Anija e nuseve Shiko më të madhe

Anija e nuseve

Jojo Moyes BUE482

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori njerëzore e bukur dhe tejet emocionuese. Personazhe që të mbeten gjatë në mendje dhe një dramë që nuk është përshkruar ndonjëherë...Kështu vlerësohet edhe bestselleri i fundit i Jojo Moyes, “Anija e nuseve”, i shumëpritur prej kohësh nga lexuesi shqiptar

Më shumë detaje

257 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033017

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

...i tregoi Xheniferit se kishte vrapuar për gati dy kilometra, pasi kontrolloi anijen dhe kuptoi që ajo kishte ikur. Gjatë kohës, thërriste emrin e saj. Frensis! Frensis! Frensis!

Të njëjtën gjë bëri edhe kur zbriti, duke çarë mes njerëzve në mol, duke vrapuar andej këtej, duke shtyrë të tjerët nga rruga, i veshur me uniformën e ndotur dhe i bërë qull në djersë. Emocionet përreth ishin aq të forta saqë askush nuk ia vuri veshin.

Thirri sa u ngjir. Vrapoi sa po i dhembte gjoksi. Pastaj, i dëshpëruar, hoqi dorë dhe u mbështet me duart mbi gjunjë, turma nisi të rrallohej dhe ia zunë rastësisht sytë.

Një siluetë e gjatë, që rrinte me valixhen e çantën te këmbët, me shpinë nga deti, me sytë nga atdheu i ri...

Të dhëna

Faqe436
ISBN9789928033017
RedaktoriXhevahir Lleshi
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia
RomanRomancë&Pasion