Eva Luna rrefen Shiko më të madhe

Eva Luna rrefen

Isabel Allende BDI0062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Isabel Allende Llona është një romanciere kilianoamerikane. Allende, e cila shkruan në traditën e "realizmit magjik", është konsideruar si një nga gratë romanciere të para të suksesshme në Amerikën Latine. Ajo ka shkruar romane bazuar pjesërisht në përvojat e saj, shpesh duke u përqëndruar në përvojat e grave, duke gërshetuar së bashku mitin dhe realizmin. Ajo ka mbajtur ligjërata dhe bërë turne të shumtë për librat dhe ka dhënë letërsi, në disa kolegje amerikane. Ajo banon aktualisht në Kaliforni me të shoqin. Allende mori shtetësi amerikane në vitin 2003.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747307

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rrëfemë një ngjarje, thotë Rolf Carle."Ç'ngjarje do?""Një histori që s'ia ke rrëfyer kurrë askujt". Pas dashurisë, çifti pushon dhe Eva Luna zë të rrëfejë si Sheherezadja te Njëmijë e një net, njëzet e tre rrëfenja të paharrueshme, histori pasionesh dhe dhune, në një sfond të butë dhe misterioz. Pas lehtësisë mjeshtërore që kemi njohur në romanet e Isabel Allende - s, ja ku gjendemi përballë një gjallërie të papërmbajtur dhe të shkëlqyer. Meqë autorja ka shumë histori për të rrëfyer, shumë romane për të shkruar, shumë personazhe për t'u dhënë jetë, ajo i kërkon ndihmë një personazhi të saj, Eva Lunës, edhe ajo rrëfimtare, që ka dhuntinë të prekë e të mallëngjejë zemra.

Të dhëna

Faqe203
ISBN9992747307
RedaktoriPetrit Ymeri
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho