Kontrabandisti Shiko më të madhe

Kontrabandisti

Vili Minarolli BDI0353

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nga titulli dikush mund të mendojë se flitet për ditët tona, kur kontrabanda është një dukuri e zakonshme. Jo dhe jo. Bëhej edhe në kohë të socializmit kontrabandë. Për këtë flet Vili Minarolli në romanin e tij "Kontrabandisti", një copëz nga historia e Shqipërisë së viteve të regjimit komunist.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët368
ISBN9789928217028

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një sërë faktesh nga operacioni që përbënte ndoshta një nga veprimtaritë më të dyshimta dhe heretike për "teorinë dhe praktikën e socializmit shkencor" të Shqipërisë komuniste, për të cilin kanë pasur dijeni një numër mjaft i vogël njerëzish në majë të piramidës së Sigurimit të Shtetit.

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët368
ISBN9789928217028
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë