Apokalipsi Shiko më të madhe

Apokalipsi

Vili Minarolli BDI0270

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani është një përgjigje e mënyrave se si mbahej gjallë sistemi diktatorial në Shqipëri, cilat ishin dilemat dhe pse-të që e çonin qenien në zgrip ekzistencial. Ai shndërrohet kështu në një dëshmi letrare, nëpërmjet së cilës zbulohen tronditjet psikologjike, misteret, hakmarrjet dhe metodat e përdorura për tjetërsimin e njeriut në diktaturë.

Më shumë detaje

504 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217226

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Romani "Apokalipsi", na paraqitet me disa veçori të stilit dhe të përmbajtjes, por edhe nëpërmjet një teknike të veçantë narrative, që e shquajnë nga veprat e mëparshme të autorit. Përshkrimet e sakta, deri në hollësi, të mjedisit dhe personazheve, meditimet autoriale rreth individit, shoqërisë dhe ideologjisë komuniste, ushqejnë faqe pas faqeje ankth, shpresë dhe zhgënjim te lexuesi.

Të dhëna

Faqe416
ISBN9789928217226
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë