I ri Cmim i reduktuar! Meshkujt vijne nga marsi, femrat nga Aferdita Shiko më të madhe

Meshkujt vijne nga marsi, femrat nga Aferdita

John Gray A-003913

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Udhërrëfyesi klasik që ju ndihmon për ta kuptuar partnerin. Ky libër brilant ka qenë për shumë vjet në qendër të një suksesi të jashtëzakonshëm mbarëbotëror. Ky libër, bestseller numër një në Amerikë, me 4 milionë kopje të shitura, është botuar në 34 vende të botës dhe është bërë bestseller kudo ku është lexuar.

Më shumë detaje

911 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN978995172175

990 Lekë

-10%

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori, Xhon Grej, është tashmë i njohur si “Guru i çifteve”. Fjala “Guru” nuk është e rastësishme: Grej, në fakt, pasi ka qenë për shumë vjet konsulent martesash, ka thelluar njohjen e dinamikave të marrëdhënieve midis partnerëve, duke studiuar pranë yogi Maharishi Maharesh. Në seminaret e tij, që janë me të vërtetë “shpëtues-lidhjesh” dhe që ndihmojnë për mirëkuptimin midis meshkujve e femrave, marrin pjesë shumë njerëz.

Por çfarë e bën librin “Meshkujt vijnë nga Marsi, femrat nga Afërdita” kaq të veçantë?

Sekreti i suksesit të jashtëzakonshëm të tij qëndron pikërisht në konceptin e shprehur nga titulli, që autori e bën të qartë nëpërmjet kësaj parabole: “Shumë kohë më parë, marsianët dhe venusianet u takuan, u dashuruan dhe jetuan të lumtur së bashku, sepse respektonin njëri-tjetrin dhe pranonin dallimet midis tyre. Pastaj arritën në Tokë dhe i zuri anestezia: harruan që vinin nga planete të ndryshme”.

NJË KLASIK MODERN I LITERATURËS KËSHILLUESE QË DO T’JU NDIHMOJË NË LIDHJEN TUAJ

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe310
ISBN978995172175
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë