I ri Cmim i reduktuar! Mencuria e pasigurise Shiko më të madhe

Mencuria e pasigurise

Alan Watts MIN0256

Libër i ri

11102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265784

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Ajo çfarë kemi harruar është se mendimet dhe fjalët janë norma, dhe është fatale që këto norma t’i marrim më seriozisht seç duhet”

Shpeshherë biem në kurthin ku presim të ardhmen, teksa pendohemi për të shkuarën, dhe në mesin e kësaj spiraleje negative, harrojmë se si të jetojmë në momentin e tanishëm. Në këtë tekst të famshëm, studiuesi pionier i filozofisë Zen, Alan Watts, na tregon se në këtë epokë ankthi të paprecedentë, ne duhet të përqafojmë të tashmen, në mënyrë që të jetojmë një jetë me përmbushje.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928265784
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Shehu