I ri Cmim i reduktuar! Puna e thelle Shiko më të madhe

Puna e thelle

Cal Newport A-008755

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një përzierje e kritikës kulturore dhe këshillës për veprim, Puna e thellë do t’ia tregojë rrugën çdokujt që po kërkon suksesin e përqendruar në një botë të shpërqendruar.

Më shumë detaje

11068 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817202

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Puna e thellë” është aftësia për t’u përqendruar pa u shpërqendruar te një detyrë me kërkesa të larta kognitive. E krijuar nga autori në blog-un e tij të mirënjohur Hilet e studimit, puna e thellë do t’ju bëjë më të zotë tek ajo që ju bëni, do t’ju lejojë të arrini më shumë brenda më pak kohe dhe do t’ju sigurojë ndjesinë e përmbushjes së vërtetë që vjen nga zotërimi i një aftësie. Shkurtimisht, puna e thellë është si një superfuqi në ekonominë tonë, që bëhet dita-ditës më konkurruese.

E, megjithatë, shumica e njerëzve – qofshin ata punonjës njohurish në zyra të zhurmshme me plan të hapur apo krijues që stërmundohen për ta qartësuar vizionin e tyre – e kanë humbur aftësinë e tyre për të hyrë thellë, duke e shpenzuar në të kundërt kohën e tyre me një turbullirë të furishme mesazhesh të postës elektronike dhe me median shoqërore, duke mos e kuptuar madje se ekziston një mënyrë më e mirë.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe303
ISBN9789951817202
Viti i Botimit2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë