Pika e kthesës Shiko më të madhe

Pika e ktheses

Malcolm Gladwell BZ0012

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një libër tej mase i vlefshëm për të kuptuar epidemitë sociale, dhe si i tillë vlen shumë për të gjithë ata që punojnë kryesisht në botën e marketingut, shitjeve, por edhe në politikë e më gjerë. Përmes shembujve praktikë që janë marrë nga shumë fusha analizohen me një mendjekthejlltësi këto histori aventurash intelektuale. Gjithmonë ka një moment kthese kur gjërat marrim për mirë apo për keq, – dhe kapjen e këtij momenti e rrëfen mjeshtrisht autori i këtij libri. Njohjet e thelluara në fushat e sociologjisë dhe psikologjisë, përvoja si gazetar por edhe mprehtësia në analizat, e kanë shndërruar librin “Pika e kthesës” në një bestseller absolut kudo ku është botuar

Më shumë detaje

1102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789951721158

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Pika e kthesës” është biografia e një ideje dhe ideja është shumë e thjeshte. Është mënyra më e mirë për të kuptuar shfaqjen e tendencave te modës, baticën dhe zbaticën e valëve të krimit, ose, transformimin e librave të panjohur në bestsellerë, apo rritjen e pirjes së duhanit në adoleshencë, apo fenomenin e hapjes së lajmit gojë pas goje, apo çdo numër ndryshimesh të tjera misterioze që shënjojnë jetën tonë të përditshme, është t'i konsiderojmë ato si epidemike. Idetë dhe produktet, mesazhet dhe sjelljet përhapen siç përhapen edhe viruset.

Shih intervistën me Malcolm Gladwell rreth librit dhe epidemisë sociale tek linku KETU

VLERËSIME

"Një lexim mrekullisht i dobishëm."

- SEATTLE TIMES

Një lexim i mrekullueshëm, një studim mahnitshëm i pazakontë për fenomenin pak të kuptueshëm të epidemisë sociale.

Daily Telegraph – Londër

"Si udhezues biznesi “Pika e kthesës" është vërtetë superior, i mbushur me teori të reja për shkencën e manipulimit.

Time Out

Të dhëna

Faqe354
ISBN9789951721158
Titulli origjinalPEMA
Viti i Botimit2015
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 16 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë