I ri Koordinatat e lumturise Shiko më të madhe

Koordinatat e lumturise

Gianluca Gotto BAT0467

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jetart sjell në shqip librin bestseller “Koordinatat e lumturisë” nga shkrimtari italian Gianluca Gotto. “Libri që ke në duar është një rrëfim absurd, emocionues i një rrugëtimi jetësor absolutisht të mundshëm.

Më shumë detaje

11105 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341754

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Historia e një djali, i cili paçka se nuk është special ka ndërtuar një jetë speciale. Ndoshta nuk do të japë përgjigjet që kërkoje, por do të shtyjë që të bësh pyetjet e duhura. Ku i dihet, ndoshta edhe ti, një ditë, dëshiron të bësh atë që kam bërë unë: të ndjekësh koordinatat e lumturisë tënde.”

'Koordinatat e lumturisë' është historia e Xhanluka Gotos, autor i blogut “Ushqehu-Jeto-Udhëto”. Por jo vetëm: është edhe manifesti i një gjeneratë të tërë shpirtrash të lirë, ëndërrimtarë dhe udhëtarë, me synimin që jetën e tyre ta bëjnë një histori të veçantë dhe të mrekullueshme.

Goto u lind në Torino në 1990. Në moshën njëzetvjeçare u transferua në Australi dhe Kanada. Sot është një nomad digjital: shkruan artikuj dhe libra teksa udhëton nëpër botë. Në blogun e tij “Ushqehu Jeto Udhëto” ndan eksperienca të jetës dhe të udhëtimeve. Në vitin 2019 ka publikuar romanin e tij të parë “Si një natë në Bali”. Ky libër është historia e tij.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe392
ISBN9789928341754
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEljon Dojçe, Anxhela Lepuri