Cmim i reduktuar! Rotshildet - dinastia e parase Shiko më të madhe

Rotshildet - dinastia e parase

Dr. John Coleman A-007699

Libër i ri

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789995681654

1 196 Lekë

-8%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarjet e lidhura me këtë histori janë shpesh të shkaktuara nga një "dorë e fshehtë" që ka lidhje me mbretër, princesha dhe njerëz të plotfuqishëm që veprojnë nga prapaskena. Fenomeni është shpjeguar dhe legjendat e thurura mbi Rotshildët janë shteruar nga ky libër i cili për më tepër tregon edhe intrigat e Rotshildëve të cilët mundën të rrëzonin njerëz si Napoleoni dhe Carin Aleksandër II i Rusisë.

Legjendat tregojnë së "aftësitë financiare gjeniale" të Majer Amshel u trashëguan më vonë nga bijtë e tij, por e vërteta është një histori krejt tjetër, ashtu siç na e pasqyron shumë qartë Dr. Koleman me të dhënat e mirëdokumentuara të tij, të cilat i tejkalojnë edhe legjendat më të njohura të cilat e fshehën karakterin e vërtetë të kësaj familjeje.

Sesi Majer Amshel ia doli mbanë dhe cilat ishin hapat e ndërmarra që e nxorën familjen e tij nga errësira në poltronën e "drejtuesit virtual të Evropës", këto janë çka e bëjnë këtë libër shumë tërheqës. Ky libër i mrekullueshëm nuk ka të bëjë vetëm me të kaluarën, por edhe me të tashmen dhe të ardhmen e njerëzimit. Ai do të ndihmojë të qartësohen shumë nga ngjarjet që i mundojnë njerëzit e zakonshëm si për shembull lufta në Irak dhe kërcënimet për luftë kundër Iranit.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe278
ISBN9789995681654
Titulli origjinalThe Rothschild Dinasty
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Meçi