Elementaret, Qeniet e padukshme Shiko më të madhe

Elementaret, Qeniet e padukshme

Jorge Angel Livraga A-002184

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përshkruan përvojën e autorit në botën e mrekullueshme të Elementarëve. Libri është i pasuruar me ilustrime konkrete të krijuara nga vetë autori që përshkruajnë të gjitha llojet e elementarëve në të katër dimensionet e natyrës.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
ISBN9789928259189

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Janë forma jete brënda elementeve të natyrës. Një pjesë e e traditës popullore të çdo populli i referohet disa "qënieve te Tokës, Ujit, Ajrit dhe Zjarrit. Kjo është një traditë që shfaqet që nga koha e qytetërimeve të lashta si Egjipti, Babilonia, India dhe shumë të tjera, duke e përshkruar ketë temë, pavarësisht distancës kohore dhe gjeografike, me të njëjten mënyre.

Rrëfimet mbi xhuxhat, nimfat, zanat dhe mbi gamën e gjerë të elementarëve kanë plotësuar gjithmonë historinë njerëzore me një mënyrë të tillë saqë pa zhvillimin dhe rrëfimin e tyre nuk do të mund të kuptojmë Mitin e Gilgameshit dhe Enkidusë, Odisean Homerike, sagat e Mbretit Artur e Magjistarit Merlin, por akoma edhe historitë e mrekullueshme të Tolkien, "të flasim për Elementarët do te thotë te prekim një temë që na lejon të 'bëhemi fëmijë, si atëherë kur ishim filozofë natyralë, kërkues të së vërtetës dhe dijes, pa paragjykime apo ngurtësi mendore.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe169
ISBN9789928259189
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 20.7
PërkthyesiIrdis Domnori