Arti i personalitetit Shiko më të madhe

Arti i personalitetit

Hazrat Inayat Khan A-007665

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pyetja, kush i nënshtrohet më shumë sëmundjes, një person shpirtëror apo një person material, mund të përgjigjet kështu: një person shpirtëror i cili hedh poshtë ligjet shpirtërore. Pa dyshim që një person i prirur shpirtërisht supozohet të ketë më pak shanse për të qenë i sëmurë, sepse shpirti i tij ka harmonin përmes shpirtërores

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kendvështrimi i zakonshëm gjithashtu mund të ekzagjerohet kur dikush mendon se ilaçi është mjeti i, vetëm i shërimit dhe se mendimi nuk ka të bëjë fare me sëmundjen aktuale. Të dy këta persona, ai që e shikon nga këndvështrimi i zakonshëm dhe tjetri që sheh nga një këndvështrim më i thellë, do të gjejnë argumente pro dhe kundër ideve të tyre. Disa njerëz shkojnë aq larg sa të thonë se ilaçet duhet të mos preken nga ata që kanë besim, dhe disa pohojnë se sëmundja është po aq e vërtetë sa edhe shëndeti. Është në mungesë të sëmundjes që personi lehtë mund ta quajë dhimbjen një iluzion, por kur ai e vuan, atëherë është e vështirë për të ta quajtur iluzion.

Pyetja, kush i nënshtrohet më shumë sëmundjes, një person shpirtëror apo një person material, mund të përgjigjet kështu: një person shpirtëror i cili hedh poshtë ligjet shpirtërore. Pa dyshim që një person i prirur shpirtërisht supozohet të ketë më pak shanse për të qenë i sëmurë, sepse shpirti i tij ka harmonin përmes shpirtërores

Të dhëna

Faqe364
Viti i Botimit2021