Krijimi i Izraelit Shiko më të madhe

Krijimi i Izraelit

Theodor Herzl A-007669

Libër i ri

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789928090867

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është e habitshme se sa pak kapacitet zotërojnë në shkencën e ekonomisë shumë nga njerëzit të cilët lëvizin në mes të jetës aktive. Që këtej del se madje edhe cifutët përsërisin besnikërisht thirrjen e antisemitëve: "Ne varemi për mjetet e jetesës nga kombet që janë mysafirët (bujtësit) tanë, dhe në qoftë se nuk do të kishim mysafirë dotë vdisnim nga uria.” Kjo është një ide e cila tregon se sa mund të dobësojnë akuzat e padrejta të kuptuarit e vetes nag ana jonë. Por cilat janë bazat e vërteta për këtë pohim lidhur me kombet që veprojnë simysafirë"? atje ku kjo nuk bazohet në pikëpamje te kufizuara fiziokratike, ajo mbështetet në gabimin foshnjarak që mallrat kalojnë nga dora në dorë (dorë më dorë) në rotacion të vazhdueshëm. Ne nuk kemim nevojë të zgjohemi nga gjumi i gjatë ashtu si Rip van Einkle për të kuptuar që bota ka ndryshuar shumë nga prodhimi i mallrave të reja.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe128
ISBN9789928090867
Viti i Botimit2021