Kushtrimi i të parëve Shiko më të madhe

Kushtrimi i te pareve

Xhek London BOM0106

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kur njerëzit kërkojnë flori nëpër të ftohtin e veriut të Kanadasë, atyre u nevojiten qen, qen të mëdhenj e të fortë, qen që janë të zotë të tërheqin slita nëpër dëborën e pafundme, drejt minierave të arit...

Më shumë detaje

89 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992740248

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Bakun e rrëmbyen nga shtëpia e tij e qetë në Jugun e ngrohtë dhe e shitën për qen slite.

Atij nuk i mbetej tjetër veçse t'i përshtatej jetës së re dhe të ashpër: si do t'ia bënte për të mbijetuar me gjithë atë ngricë, me tërë atë lodhje dhe pa ushqim, si të vraponte mbi dëborë, si të luftonte me të gjitha këto? Sepse, kur një qen i tillë rrëzohet në kacafytje e sipër, ai nuk ngrihet më kurrë më këmbë.

Të dhëna

Faqe119
ISBN9789992740248
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiErion Kristo