Rendi botëror, - reflektime mbi karakterin e kombeve dhe kursin e historisë Shiko më të madhe

Rendi botëror, - reflektime mbi karakterin e kombeve dhe kursin e historisë

Henry Kissinger BTI0091

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shumë kohë më parë, në moshën e rinisë, isha mjaft i rrëmbyer sa e mendoja veten të aftë për të shpallur "Kuptimin e Historisë". Tani e di se kuptimi i historisë është një problem që duhet zbuluar dhe jo shpallur

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
Fletët430
ISBN9789928195050

1 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shumë kohë më parë, në moshën e rinisë, isha mjaft i rrëmbyer sa e mendoja veten të aftë për të shpallur "Kuptimin e Historisë". Tani e di se kuptimi i historisë është një problem që duhet zbuluar dhe jo shpallur.

Ajo është një pyetje, të cilës ne duhet të përpiqemi t'i përgjigjemi me sa fuqi që kemi, duke e ditur se ajo mbetet e hapur për debat, se çdo brez do të gjykohet nëse është përballur me çështjet më të mëdha, më të rëndësishme të gjendjes së njeriut dhe se vendimet për t'iu përgjigjur këtyre sfidave duhet të merren nga burrat e shtetit përpara se të bëhet e mundur të mësohet se cili mund të jetë përfundimi.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët430
ISBN9789928195050
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Qirjako
HistoriBota