I ri Historia e vertete e Partise se Punes se Shqiperise Shiko më të madhe

Historia e vertete e Partise se Punes se Shqiperise

Kastriot Dervishi A-008287

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Historia e vërtetë e Partisë së Punës së Shqipërisë” është pjesë kërkimi arkivor, i realizua në vitet 2015-2018 ndërsa studimi u shkrua në vitet 2018-2019. U lexua gjithë fondi i organeve udhëheqëse të Partisë së Punës dhe në pjesë të konsiderueshme e cilësore ai i strukturës së saj dhe marrëdhënieve me partitë kryesore komuniste, fonde të cilat ruhen në Arkivin Qendror Shtetëror.

Më shumë detaje

110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789928106544

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri me 355 faqe me ilustrime është bazuar në 1397 referenca arkivore, përmban në mënyrë kronologjike historikun e kësaj partie në vitet 1944-1991, si dhe gjithë emrat e drejtuesve të saj në nivel komiteti qendror, byroje politike, aparati të qendrës dhe sekretarët e parë në rrethe. Besoj se është një informacion i vlefshëm për historinë e Shqipërisë

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe355
ISBN9789928106544
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë