I ri Duke pritur Krishtlindjen Shiko më të madhe

Duke pritur Krishtlindjen

Raffaella Carnovale, Valeria De Domenico, Annalena Valenti MUZ0044

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje liber fantastik vjen ne prag te Krishtlindjeve nga shtepia botuese Muza: Nje dhurate e vogel per te gjithe vogelushet qe besojne ende ne magjine e Santa Clausit dhe dhuratave poshte pemes. 

Më shumë detaje

11104 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Çfarë po presim në të vërtetë?

Profecia e lashtë thotë se Zoti e zbulon fytyrën e Tij te një fëmijë.

Dhe meqë profecitë u shoqëruan gjithnjë nga shenja të mrekullueshme - atëherë poetët, shkrimtarët, piktorët dhe artistët i kanë kapur gjithnjë misteret e mrekullueshme midis trëndafilave dhe bredhave, barinjve dhe kambanave, drekave familjare, qengjave dhe gomarëve, fëmijëve dhe magjistarëve: “Zoti është këtu, tani!”.

Në këtë koleksion elegant, është mbledhur gjithë bota e përrallave dhe e poezive shkruar nga Alcott-i, Bargellini, Broun-i, Chesterton-i, Christie, Deledda, Fanciulli, Grahame, Vëllezërit Grimm, Haedrich-i, Jiménez, Lagerlöf-i, Chevrillon-i, Peguy-i, Santucci, Solov’ëv-i, Travers-i.

Legjenda dhe përralla tradicionale vijnë nga Arabia, Britania e Madhe, Meksika, Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe Zvicra.

Të gjitha ilustrimet e mrekullueshme janë bërë nga Carl Larsson.

Dhe në fund, shiko, i dashur lexues, mes nesh, duke festuar bashkë në shtëpi, duke ngrënë, duke lexuar dhe duke shkruar, duke kremtuar, duke luajtur me lodra, të rrethuar nga belbëzimi muzikor i fëmijëve, thjesht ulur pak mënjanë, pa rënë në sy por të pranishëm, janë gjithnjë Jezu Fëmija dhe Maria Të ftuarit e nderit!

Për moshat nga 0 në 99 vjeç.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe109
Titulli origjinalWaiting for ChristmaS
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj