I ri Al Qaeda ne Ameriken e Veriut Shiko më të madhe

Al Qaeda ne Ameriken e Veriut

Dritan Demiraj A-005099

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, i dyti i një serie me 12 volume, flitet për historinë e Al Qaedas (AQ) në SHBA dhe Kanada, drejtuesit dhe operatorët kryesorë, shtetasit amerikanë të lidhur me grupet terroriste që bashkëpunuan me AQ, sulmet terroriste të AQ në SHBA

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307231

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër janë analizuar sulmi mbi Qendrën Tregtare Ndërkombëtare në New York në vitin 1993, sulmi mbi goditën qendrore të CIAs në vitin 1993, komploti “Bojinka” në vitin 1995, komploti i vrasjes së Papa Gjon Palit IItë, komploti për vendosjen e bombave në avionët e linjave ajrore të Amerikës në Azi, plani për përplasjen e një avioni në Shtabin Qendror të CIAs, sulmet e 11 shtatorit 2001, etj. Libri vazhdon me gjithë shtetasit amerikanë që kanë kryer sulme terroriste, AQ në Kanada, celula terroriste e Torontos dhe planifikimi i sulmeve terroriste në Kanada në vitin 2006, etj.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe424
ISBN9789928307231
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoriBota