Si nje roman Shiko më të madhe

Si nje roman

Daniel Pennac PE0059

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Si një roman është një guidë e rëndësishme për pyetje dhe përgjigje, për të respektuar lexuesin në qëndrimin e tij, por edhe për ti dhënë të besojë se fuqia e letërsisë është e përbotshme, që të bënë me miq që në jetë mund të mos qëllojë kurrë që ti njohësh, që të jep përshkrime që në shëtitje nuk do të kesh fuqinë e syrit ti shikosh. Se, siç thotë Mark Tuein, Çdo njeri në një vepër arti shikon atë që ka brenda vetes

Më shumë detaje

479 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 24 3

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Pika kryesore ku rreh Pennac u është shumë e thjeshtë: askush s'ka për të lexuar ndonjë libër ndonjëherë në qoftë se nuk ka dëshirë. Ai thekson se leximi, së pari, është kënaqësi. Nëse njerëzit zgjedhin ta kalojnë kohën duke bërë gjëra të tjera është e drejta e tyre. Ai shikon ata me dhembje, jo me përbuzje: pa libra, ata janë të dënuar të kalojnë "një jetë pa përgjigje... dhe shumë shpejt edhe pa pyetje". The Guardian

Të dhëna

ISBN978 9928 175 24 3
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç